صادرات

شناسایی فرصت‌های صادرات به ایران

صادرات کالا به ایران

فرصت‌های صادرات به ایران به این معنا است که تاجران  شرکت‌های تجاری، بهتر است برای اینکه بتوانند در این امر موفق باشند، ابتدای کار اقدام به شناسایی نیازهای بازار در کشورمان کنند  تا بفهمند چه کالایی در بازار کشورمان فروش بیشتری دارد و مردم  بیشتر تمایل به خرید کدام کالاها دارند.

فرصت‌ها

کشور ایران نیز مانند دیگر کشورهای جهان با توجه به شرایط کنونی و همچنین تحریم های پرفشار بر کشور،که باعث شده است  بعضی از کالاها، را در کشور نتوانیم به طور مستقل تولید کنیم ، برای تهیه گروهی از مواد و محصولات مورد نیاز جامعه، اقدام به واردات آن، از کشورهای دیگر می‌کند؛ بنابراین همه این موارد باعث می‌شود که بعضی از کالاها،در اولویت فرصت‌های  صادرات به کشورمان قرار بگیرند و تولیدکنندگان داخلی و تاجران و شرکتهای تجاری اقدام به واردات این کالاها به کشور کند.

کایروس پیشنهاد می کند: صادرات به چین ، آشنایی با فرصت‌های

 فرصت‌های صادرات به کشورمان به این معنا است که تاجران  شرکت‌های تجاری، برای اینکه بتوانند در این امر موفق باشند،بهتر است، ابتدای کار اقدام به بررسی و شناسایی نیازهای بازار در کشورمان کنند  تا بفهمند چه کالایی در بازار کشورمان فروش بیشتری دارد و مردم  بیشتر تمایل به خرید کدام کالاها دارند، به این ترتیب می‌توانند کالاهایی را برای فروش به بازار کشورمان وارد کنند که هم نیاز جامعه را برآورده کنند و هم بتوانند درآمد خوبی از  واردات آن کالا به بازار کشورمان کسب کنند.به این طریق می‌توانند در کار تجارت و صادرات کالا به ایران موفق باشند.

"<yoastmark

دسته بندی کالاها برای صادرات به کشورمان

در تقسیم‌بندی کالاهایی که می‌توان در لیست فرصت‌های صادرات به کشورمان قرار داد، می‌توان آنها را به سه دسته تقسیم کرد:

 • دسته اول کالاهای سرمایه‌ای هستند که این کالاها در حقیقت مستقیماً برای تولید محصولات و کالاهایی که مورد مصرف در کشور قرار می‌گیرند به کار می روند . مثل مواد اولیه تولید کالاها.
 • دسته دوم کالاهای واسطه‌ای هستند که باعث تولید و در فرآیند تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند . مانند موتورها و
 • دسته سوم کالاهای مصرفی هستند که بیشتر مورد مصرف خانوارها قرار می‌گیرد.

 همچنین دسته بندی دیگری در مورد کالاهای وارداتی یا کالاهایی که در مجموعه فرصت‌های صادرات به کشورمان قرار می‌گیرد  وجود دارد که این دسته بندی نیز در سه دسته  قرار دارد

 • دسته اول، کالاهای مجاز هستند که صدور ورود آنها زاویه خاصی ندارد و نیاز به مجوز های خاصی ندارد به صورت هستند و مشکلی برای صادرات آنها وجود ندارد
 • دسته دوم کالاهای مشروط هستند که بنا به شرط و شروط‌ها و قوانین و مقررات خاصی  به ایران صادر می‌شوند.
 • دسته سوم کالاهای ممنوعه است که صادرات آنها به ایران در حقیقت ممنوع اعلام شد و به‌موجب شرع اسلام در کشور غیر مجاز میباشد در فرصتهای صادرات به ایران قرار نمی‌گیرند.

کایروس :چگونگی صادرات لوله و پروفیل از گلستان

کشورهایی که بیشترین فرصت‌های صادرات به ایران را دارند

از جمله کشورهایی که بیشترین فرصت‌های صادرات به ایران را دارند می‌توان گفت که اکثر کشورهای آسیایی و خاورمیانه هستند .بخصوص کشورهایی مثل ترکیه،چین ،آذربایجان، ارمنستان، عمارات،بحرین، و  همچنین بیشتر کشورهای اروپایی، مثل آلمان، ایتالیا و … هستند.

 یکی از کشورهای آسیایی که  بیشترین فرصت‌های صادرات کالا به ایران را دارد، کشور ترکیه است. این کشور به دلیل روابط بسیار صمیمانه‌ای که با ایران دارد و همچنین مرز مشترک و قیمت‌های مناسب و تنوع محصولاتی که دارد و  اینکه مردم ایران، تمایل زیادی به خرید کالاها، مخصوصا پوشاک از این کشور دارند که همین امر باعث می‌شود بیشترین صادرات را به کشورمان داشته باشد.

واردات کالا به ایران

واردات کالا به ایران

کالاهای که در مجموعه فرصت‌های صادرات به ایران قرار می گیرد

 از جمله کالاهایی که در زیرمجموعه فرصت‌های صادرات به کشورمان قرار می‌گیرد، می‌توان به انواع دستگاه‌ها و موتورهایی که در بخش تولید به کار گرفته می‌شوند، انواع ماشین‌های کشاورزی ،الکتروموتورها،ویبراتورها و … اشاره کرد.

 • انواع تجهیزات پزشکی، دندان‌پزشکی، آزمایشگاهی و … نیز از سری محصولاتی است که در گروه فرصت‌های واردات به ایران قرار می‌گیرد و معمولا از کشورهای اروپایی،علی الخصوص آلمان، به کشور ایران صادر می‌شود.
 • انواع لوازم آرایشی نیز از کالاهایی هستند که بیشترین سود و درآمد را برای صادرات دارند
 • صادرات دارو و لوازم بهداشتی نیز یکی دیگر از مواردی است که در ایران بیشترین فروش را دارد و به دلیل اینکه ایران در مجموعه زیر فشارهای تحریم های اقتصادی است بنابراین واردات دارو به کشور ما می تواند درآمد بسیار زیادی برای تاجران و شرکت‌های تجاری داشته باشد.
 • صادرات انواع میوه های گرمسیری و استوایی نیز یکی دیگر از فرصت‌های صادرات به ایران است که صادرات موز ، گریپ فروت،نارگیل، انبه و …. نیز در ایران فروش زیادی دارد .
 • صادرات انواع شکلات شیرینی قهوه و پودر کاکائو و همچنین شیرینی جات و مواد اولیه تو یکی از بهترین مواردی است که در که می‌توان برای صادرات به ایران در نظر گرفت.
 • صادرات انواع لوازم صوتی و تصویری مثل تلویزیون ، لب تاپ ، گوشی همراه و …. نیز نمونه دیگری از کالاهایی است که می‌توان به کشور ایران وارد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *