صادرات

صادرات به ترکیه ، بهترین فرصت

صادرات به ترکیه

 ترکیه هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان و مرز بین خاورمیانه و اروپا به حساب می آید و  یک پل طبیعی اقتصادی برای این دو قاره محسوب می‌شود که به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد، یکی از بهترین کشورها برای تجارت می‌باشد.به همین خاطر تجار و بازرگانان ایرانی فرصت‌های صادرات به ترکیه را جدی می‌گیرند و اکثرا نیز این کشور را به عنوان یک پایگاه مناسب برای تجارت و کسب درآمد انتخاب می‌کنند.

کشور ایران به دلیل ارتباط دوستانه‌ای که با کشور ترکیه دارد،فرصت‌های زیادی برای صادرات کالا و محصولات خود به این کشور دارد و همچنین اینکه کالاهای زیادی در ایران تولید می‌شوند که کشور ترکیه تمایل زیادی برای خرید آن دارند بنابراین تولیدکنندگان داخلی ، تجار و شرکت‌های تجاری باید مواظب باشند  فرصت‌های صادرات به ترکیه را  از دست ندهند و بتوانند محصولات خود را با بهترین قیمت و مزایا به این کشور صادر کنند.

صادرات به روش کایروس: صادرات رب گوجه فرنگی از گلستان

بازاریابی در ترکیه چگونه است

و یکی از دلایل افزایش صادرات کالا به ترکیه از طرف ایران، تخفیفات گمرکی است که از سال ۲۰۱۵ این تحقیقات را عملی کرد که معمولا تجارت ایران در زمینه محصولات کشاورزی بوده در سال‌های گذشته در این زمینه، فرصت‌های صادرات به ترکیه برای ایران بسیار بسیار افزایش پیدا کرده است و کالاهایی مثل مواد و مشتقات  نفتی و پتروشیمی، مواد غذایی، محصولات کشاورزی،تجهیزات و مصالح ساختمانی،  مواد شوینده و مواردی از این قبیل به کشور ترکیه صادر شده است.

"<yoastmark

فرصت‌های صادرات، مراحلی دارد که برای اینکه بخواهیم در این  راه موفق باشیم باید تمامی آنها را رعایت کنیم.از جمله این موارد این است  که بازار این کشور را به خوبی شناسایی کنیم؛در این مرحله، که مهم‌ترین مرحله برای صادرات به ترکیه است، باید بتوانیم راه نفوذ به بازارهای این کشور را شناسایی کنیم و نیاز بازار را بفهمیم تا بتوانیم کالاهای مورد نیاز بازار ترکیه را به این کشور صادر کنیم؛و همچنین در مورد کالایی که قرار است به کشور ترکیه صادر شود رقیب های خود در کشورهای دیگر نیز بشناسیم و اطلاعات کافی در مورد کالاهای آنها داشته باشیم.

وقتی که فرد،اطلاعات کافی در مورد بازار داشته باشد می تواند و می داند که کالای خود را دقیقاً به کدام بازار باید ارسال کنند و در بازار ترکیه دقیقا چه کالایی را می‌تواند با بهترین قیمت به فروش برساند بنابراین شناخت بازار ترکیه مهمترین اصل برای صادرات کالا به این کشور می‌باشد.

خصوصیات کشور ترکیه برای تجارت

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد، به طوری که حد فاصل بین خاورمیانه و اروپا قرار دارد و در حقیقت یک پل ارتباطی با دنیای غرب به حساب می‌آید، و همچنین اینکه اکثر جمعیت این کشور را نیروی جوان تشکیل داده است؛ یکی از بهترین  گزینه‌ها برای تجارت و صادرات کالا می‌باشد.

کایروس پیشنهاد می کند: صادرات نئوپان از گلستان

همسایگان کشور ترکیه؛

 • از شرق شرق با ارمنستان، ایران ، نخجوان و گرجستان.
 • از جنوب شرقی با کشور سوریه و عراق همسایه است.
 • از شمال غربی با یونان و بلغارستان در بخش اروپایی خود همسایه است. و قسمت شمالی آن را دریای مرمره و اژه پوشش می‌دهد
 • از جنوب نیز مرز این کشور را دریای مدیترانه تشکیل می‌دهد.
کشور ترکیه

کشور ترکیه

لیست کالاهایی که در فرصت‌های صادرات به ترکیه باید در اولویت قرار بگیرند

کالاهای زیادی معمولا از کشور ایران به ترکیه صادر می‌شود و به خاطر مرغوبیت و کیفیت بالای  کالاهای ایرانی و همچنین روابط دوستانه مناسب دو کشور، معمولا این کشور ترکیه تمایل زیادی به واردات اکثر کالاها از کشور ایران دارد از جمله کالاهایی که در فرصت‌های صادرات به ترکیه قرار می‌گیرند؛ مواد غذایی و خشکبار است.

 • مصالح ساختمانی
 • مواد و تولیدات پتروشیمی و نفتی و پلیمری
 • محصولات جالیزی و صیفی‌جات، مثل هندوانه،کدو ،خربزه و …
 • محصولات کشاورزی مثل زعفران ، سیب ، خرما،پسته،گوجه فرنگی،پیاز،سیب زمینی ،گندم،پرتقال، سیر و …
 • تجهیزات کشاورزی
 • انواع مبلمان و وسایل چوبی
 • صادرات فرش
 • زعفران
 • زیتون
 • آهن و محصولات فلزی

کالاهایی که معمولاً از ایران به کشور ترکیه صادر می‌شود شامل مواد ساختمانی و خشکبار، مواد غذایی، محصولات پتروشیمی و مواردی از این قبیل است که باعث شده است که فرصت های صادرات به ترکیه برای تجار ایرانی افزایش یابد و در حقیقت بیشترین سهم صادرات کالای ایران از طریق همین محصولات می باشد که به کشور ترکیه صادر می‌شوند.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که با توجه به روابط دوستانه و تجاری خوبی که کشور ما با کشور ترکیه دارد و همچنین موقعیت بسیار مناسب این کشور برای پیشرفت تجاری و فروش و صادرات کالا به دنیای غرب، می‌توان گفت که یکی از بهترین موقعیت‌ها و فرصت‌ها برای صادرات و پیشرفت اقتصادی برای تاجران ایرانی محسوب می‌شود.

یک فکر در مورد “صادرات به ترکیه ، بهترین فرصت

 1. فرهاد گفت:

  سلام خیلی خوبه که شما در این موارد صادرات کمک میکنید لطفا اگر ممکنه بیشتر در این باره نوشته داشته باشید ممنون به طور مثال چگونه صادرات را انجام بدیم از کجا شروع کنیم

  1. farrakhi گفت:

   سلام فرهاد جان. خیلی ممنون برای نظری که دادی. حتما روی موضوع صادرات بیشتر کار خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *