صادرات

صادرات خوراک دام و طیور از گلستان چگونه می‌باشد

صادرات خوراک دام و طیور از گلستان

یکی از استان‌هایی که در زمینه تولید خوراک دام و طیور، فعالیت دارد، استان گلستان است به طوری که صادرات خوراک دام و طیور از گلستان به صورت رسمی به بیشتر کشورهای خارجی  صورت می‌گیرد و یکی از منابع درامد تجاری کشور ایران صادرات همین محصول در استان گلستان است.در این استان کشاورزان زیادی در تولید ذرت ،گندم ،کنسانتره و … فعالیت دارند تا بتوانند محصول مناسبی جهت تهیه این محصول به بازار عرضه کنند.

خوراک دام و طیور

تغذیه جریانی است که در آن سلول های بدن موجود زنده با بخشی از مواد شیمیایی خارج، که برای تامین مواد مورد نیاز مطلوب که واکنش هایی برای رشد و نگهداری و کار را انجام می دهد،درگیر می‌شوند.تولید خوراک دام و طیور به تازگی برای تولیدکنندگان داخلی در صنعت دامپروری،یک فعالیت رسمی و صنعتی محسوب می‌شود و به صورت صنعتی و کارخانه‌ای اقدام به تولید این محصول می‌کنند.

کایروس پیشنهاد می کند: چگونگی صادرات لوله و پروفیل از گلستان

یکی از استان‌هایی که در این صنعت به صورت تجاری فعالیت دارد، استان گلستان است به طوری که صادرات خوراک دام و طیور از گلستان به صورت رسمی به بیشتر کشورهای خارجی  صورت می‌گیرد و یکی از منابع درآمد تجاری کشور ایران صادرات همین محصول در استان گلستان است.در این استان کشاورزان زیادی در زمینه تولید یونجه، ذرت ،گندم ، جو،کنسانتره و … فعالیت دارند تا بتوانند محصول مناسبی جهت تهیه خوراک دام و طیور به بازار عرضه کنند.

خوراک دام و طیور

خوراک دام و طیور

در صنعت دامپروری و پرورش طیور تهیه خوراک منظم و سالم و متعادل که همه مواد مورد نیاز بدن دام و طیور را داشته باشد اهمیت بسیار زیادی دارد به طوری که هر کدام از آنها، که در آن کمبودی از لحاظ انرژی ،ویتامین ، پروتئین و املاح معدنی مورد نیاز بدن دام و طیور احساس شود، باعث عدم بازدهی درست در زمینه رشد دام و طیور می‌شود و ممکن است باعث بروز بیماری ها در بدن جانداران نیز بشود بنابراین با توجه به حساسیت بالایی که تولید خوراک دام و طیور دارند به صورت یک صنعت جداگانه درآمده و کارخانجات و تولید به طور مستقل در کشور وجود دارند که اقدام به تولید خوراک دام و طیور می کنند.

استان گلستان یکی از استان‌های بزرگ تولید کننده خوراک دام و طیور است که در زمینه پرورش ذرت گندم و مواردی از این قبیل که بتوانند با آنها اقدام به تولید خوراک های مورد نیاز کنند می کنند و تا جایی که صادرات خوراک دام و طیور از گلستان هر سال رشد بالایی دارد.

بخش های کارخانه تولید خوراک دام و طیور

 یکی از بخش‌های کارخانه تولید خوراک دام و طیور، سیستم دریافت مواد اولیه است که در اینجا آشغال و گرد و غبار و چیزهای اضافی که در مواد اولیه ست از آنها جدا می شود.

دومین قسمت،سیستم آسیاب است که در قسمت پیش تمیز کننده است و در این قسمت، آن‌ها و مواد اولیه را آسیاب می کنند.

سومین قسمت سیستم،قسمت مخلوط مواد است. و بعد از آن،سیستم پلتینگ و سیستم بسته بندی قرار دارد و به طور کلی اکثر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور این سه قسمت را دارند.

کایروس:صادرات به ترکیه ، بهترین فرصت

صادرات خوراک دام و طیور یکی از بهترین راه های کسب درآمد از طریق تجارت برای کشور می‌باشد چرا که این استان در تولید این محصول فعالیت بسیار زیادی دارند و تولیدات آنها مازاد بر مصرف های داخلی می باشد.

صادرات خوراک دام و طیور از گلستان به چه شکل است

صادرات خوراک دام و طیور از گلستان نیز همانند دیگر محصولات صادراتی کشور شرایط و مقررات خاص خود را دارد این موادی زن به دلیل اینکه جذب مواد بهداشتی و غذایی بساز می‌روند و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای صادرات حتماً باید گواهی بهداشت همراه آنها باشد.

خوراک دام و طیور

خوراک دام و طیور

 از جمله کشورهایی که از صادرات خوراک دام و طیور به این کشورها انجام می‌گیرد و کشورهای کشورهای خاورمیانه مثل افغانستان،آذربایجان، ارمنستان،پاکستان، چین، ترکیه،عمارات، عراق و بحرین و … می باشد که بیشترین صادرات این محصول، به کشورهای همسایه و همجوار ایران ،مثل ترکیه و عراق است که از همه بیشتر، عراق طالب به خرید این محصول از ایران می باشد و همچنین بعضی از کشورهای اروپایی نیز تمایل به خرید این محصول دارند که صادرات از گلستان ،نیز به این کشورها انجام می‌گیرد.بنابراین تولیدگنندگان این محصول در استان گلستان می‌توانند محصولات خود را به بیشتر کشورهای خارجی برای فروش با قیمت مناسب و سود بهتر، صادر کنند و همچنین اینکه این محصول به دلیل وزن مناسبی که دارد  مشکلات چندانی برای ارسال به کشورهای اروپایی و کشورهایی با فاصله دورتر ندارند.

1 نظر در “صادرات خوراک دام و طیور از گلستان چگونه می‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *