صادرات

صادرات پنیر از گلستان – فرصت طلایی

صادرات پنیر از گلستان

پنیر

یکی از دلایل عمده صادرات پنیر از گلستان، این است که کشورهای خارجی، استقبال گسترده و بسیار مناسبی از این کالای ایرانی دارند و آن نیز به این دلیل است  که  آب و هوای ایران و همچنین علوفه‌ موجود دراین قسمت، باعث شده است که یکی از  خوش طعم ترین و خوش‌عطرترین پنیرها، در استان گلستان تولید شود که بنابراین اکثر کشورهای خارجی تمایل زیادی به خرید این محصول ایران دارند.

پنیر یکی از گونه‌های لبنیات که از طریق کشت باکتریها ترش می شود و با اضافه کردن آنزیم مایع پنیر بسته می‌شود و آب پنیر به دست می آید این نوع از لبنیات به طور گسترده در انواع مختلفی تولید می شود و یک ماده غذایی باستانی است که ریشه در تاریخ دارد کشورهایی مثل آلمان هلند فرانسه آمریکا بزرگترین صادرکنندگان پنیر در جهان هستند صادرات پنیر نیز یکی از راههای کسب درآمد کشور ما از طریق امر صادرات می‌باشد. به این ترتیب که واحد تولیدکننده انواع پنیر در گلستان توانسته است که سالانه چیزی بیشتر از ۳ هزار تن محصول لبنی را صادر کنند.

کایروس: 9 روش بازاریابی موفق که هر کسب و کاری بدان نیاز دارد

پنیر گلستان به روش خاص و منحصر به فرد توسط تولید کنندگان تهیه میشه و به دلیل اینکه همه بسیار دلچسبی دارد یکی از بهترین پنیر ها برای صادرات به کشورهای خارجی می باشد.

ارزش غذایی پنیر

پنیر از لحاظ ارزش غذایی می توان گفت که یکی از بهترین نوع غذاها برای مصرف است که از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.آب و هوای خوب و مناسب استان گلستان باعث شده است که به یکی از بهترین پنیرها در این استان تولید شود و درخت بهترین لبنیات را برای مصرف داشته باشد که به این ترتیب صادرات پنیر یکی از اولویت‌های صادرات مواد غذایی ایران به کشورهای خارجی می‌باشد.

دلایل صادرات پنیر از گلستان

 یکی از دلایل عمده صادرات پنیر از گلستان، این است که کشورهای خارجی، استقبال گسترده و بسیار مناسبی از این کالای ایرانی دارند و آن نیز به این دلیل است  که  آب و هوای ایران و همچنین علوفه‌ موجود دراین قسمت،که توسط دام مصرف می‌شوند، از کیفیت و تراکم بالایی برخوردار هستند که همین باعث شده است که یکی از  خوش طعم ترین و خوش‌عطرترین پنیرها، در استان گلستان تولید شود که بنابراین اکثر کشورهای خارجی تمایل زیادی به خرید پنیر گلستان ایران دارند.

از آنجایی که پنیر،محصولی غذایی حساس و کاملاً بهداشتی می باشد و باید در شرایط کاملا بهداشتی و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی صادر شود که دچار فساد و یا مشکلاتی از این قبیل نشود، صادرات این محصول در واقع اصول و شرایط خاصی دارد که برای این کار باید استانداردهای جهانی رعایت بهداشت کاملاً استانداردهای آن رعایت شود.

"

مهمترین بازارهای صادرات پنیر از گلستان

صادرات  در حقیقت،یکی از مهمترین بخش های کسب درآمد وابسته به تولید می‌باشد که  در تمامی کشورها ،به آن توجه زیادی شده است. تولید کنندگان پنیر در استان گلستان،معمولا فعالیت های خود را در زمینه تولید،برای افزایش صادرات پنیر برنامه ریزی می‌کنند. پنیر تولیدی در استان گلستان،یکی از محصولات پرفروش و موفق در بخش صادرات می‌باشد که در سال‌های گذشته توانسته است درصد قابل توجهی از صادرات را به خود اختصاص دهد.

از مهمترین بازارهای خارجی و بین‌المللی برای صادرات پنیر از گلستان می‌توان به بازار ترکیه،عراق،بحرین،عمان،افغانستان و نیز بعضی از کشورهای اروپایی مثل آلمان اشاره کرد.

کایروس پیشنهاد می کند: انواع بازاریابی: 30 شیوه بازاریابی که یک کارآفرین باید بداند

مهمترین کشوری که طالب خرید پنیر ایرانی علی‌الخصوص پنیر است،کشور عراق می‌باشد،بنابراین سالانه مقادیر زیادی پنیر  از گلستان به این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه ایران و عراق نیز دارای مرز مشترک می‌باشند و همچنین اینکه کشور عراق در حال حاضر در حال رشد دادن زیرساخت‌های صنعتی و تجاری خود با جهان است و به همین خاطر می‌توان صادرات به این کشور را یک  منبع بسیار مهم برای درآمد دانست. و همچنین اینکه کشر عراق ،برای تامین بیشتر نیازهای خود،از جمله لبنیات و تهیه پنیر، به کشور ایران نیازمند است. پس می‌توان گفت صادرات پنیر از گلستان،به مقصد عراق،یک راه درآمد بسیار مهم می‌باشد.

 بازاریابی بین المللی صادرات پنیر از گلستان چگونه است

بازاریابی برای هر کالایی متفاوت است؛بعضی از کالاها به صورت عمده به فروش می‌رسند و بعضی دیگر نیز همانند  صادرات پنیر ، در حقیقت،در اکثر بازارها،به صورت  خرده‌فروشی های کوچک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توسعه یافته می‌باشد و در تمامی جهان،برای فروش آن ، به سراغ خرده فروشی در سطح بازارها می‌روند.در جاهایی هم،فروشندگان و صادرکنندگان،دست از بازاریابی سنتی برداشته و به صورت آنلاین و دیجیتال،اقدام به بازاریابی می‌کنند؛تا جایی که گاهی  صادرات پنیر از گلستان و فروش آن به صورت آنلاین رشد بسیار بیشتری به نسبت بازاریابی سنتی و اقدام به صورت حضوری دارد.به همین خاطر در سالهای گذشته،اکثر تاجران و بازرگانان  صادرکنندگان لبنیات، اقدام به فروش و بازاریابی کالای خود به صورت اینترنتی کرده‌اند.

سهم صادرات پنیر از گلستان در بازار جهانی در حقیقت یک صحنه بسیار بزرگ می باشد که در چند سال اخیر در رشد صادرات پنیر بسیار زیاد بوده است و تولید کنندگان این محصول در گلستان اصول بازاریابی و بسته بندی های مهمی را برای فروش رساندن محصول خود در بازارهای بین‌المللی به کار گرفته‌اند.

یک فکر در مورد “صادرات پنیر از گلستان – فرصت طلایی

  1. فرهاد گفت:

    مطالب خوبی نوشتید به نظرمن از این هم بهتر میشه اگه واقعا ممکنه بنویسید و من را در امر فروش و کسب وکار صادرات کمک کنید ممنون از شما

  2. فرهاد گفت:

    من آماده همکاری در همه زمینه هستم لطفا با ایمیل من در تماس باشید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *