صادرات

چگونگی صادرات لوله و پروفیل از گلستان

صادرات لوله و پروفیل از گلستان

نکته ای که در هنگام صادرات لوله و پروفیل از گلستان باید مد نظر داشته باشیم این است که  قیمت این محصولات برای صادرات با نرخ دلاری اعلام می‌شود که خریدار باید از طریق حساب ارزی خارج کشور واریز کند.

صادرات لوله و پروفیل

کشور ما هر ساله صادراتی که در زمینه محصولات فولادی دارد، نسبت به سال قبل بیشتر می‌شود به طوری که در سال گذشته بیشتر از 5 میلیون تن، صادرات این محصول را داشته که نسبت به سال‌های قبل حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است. محصولات فولادی که ایران برای صادرات می‌فرستد میلگرد، ورق، اسلب، لوله و پروفیل و فلزاتی مثل سرب روی مصر مواردی از این قبیل هستند که معمولاً در لیست صادرات محصولات فولادی قرار دارند. استان گلستان یکی از استان‌های مهمی است که صادرات این محصولات فولادی از آنجا نیز درآمد زیادی برای کشور ما دارد صادرات لوله و پروفیل از گلستان یکی از راه‌های مهم با درآمدهای صادراتی برای کشور ایران است به طوری که می‌توان گفت هر ساله این روند تولیدات لوله و پروفیل در این استان به نسبت سال قبل افزایش پیدا می‌کند و روند صادرات این محصول نیز به مراتب بیشتر می‌شود.

کایروس پیشنهاد می کند: صادرات به امارات ، فرصتی برای همه

مراحل صادرات لوله و پروفیل

 صادرات لوله و پروفیل از گلستان یکی از کارهایی است که مشکلات و سختی‌های زیادی را دارد. به این معنی که اگر شخصی قصد صادرات این محصول را دارد، باید در این زمینه،اطلاعات و قدرت کافی را داشته باشد مثلا اینکه به کشور مورد نظر سفر کند و در آنجا دنبال شرکت تجارتی و یا تاجرانی باشد که بتواند محصول خود را در این کشور با قیمت مناسب به فروش برساند. که البته این کار را راحت و ساده ای نیست و نیز اینکه هزینه‌های حمل و نقل و اسکان و مترجم را نیز به دنبال دارد و همچنین اینکه کسانی که در کار تجارت و صادرات، وارد نیستد، ممکن است که نتوانند تاجر معتبر و خوب پیدا کنند و یا مشکلاتی از این قبیل، ممکن است به دنبال داشته باشد.

بنابراین یکی از راه های بهتر و مهمتر برای صادرات لوله و پروفیل از گلستان، این است که بتوانیم در کشور با تجار و شرکت‌های تجاری معتبر ارتباط برقرار کنیم و آنها محصولات خود را صادر کنیم.

صادرات لوله و پروفیل از گلستان

صادرات لوله و پروفیل از گلستان

 البته صادرات لوله و پروفیل از ایران به کشورهای که در همسایگی ایران قرار دارند انجام می‌گیرد و به دلیل حجم زیاد و سنگینی این محصولات این اصولاً به کشورهایی که فاصله زیادی دارند صادر نمی شود.

از آنجایی که حجم این محصولات بسیار زیاد است بنابراین صادرکنندگان و تجار ایرانی، در ابتدای امر ،برای صادرات این محصول اقدام به دریافت سفارشات مشتریان از کشورهای خارجی ، و همچنین دریافت مشخصات کالا از طرف تولیدکنندگان کرده و بعد از رایزنی و توافقات با خریداران بر سر محصول،سفارش را در سیستم ثبت و بعد اقدام به تهیه آن از طرف کارخانجات تولیدات لوله و پروفیل می‌کنند.

نکته ای که در هنگام صادرات لوله و پروفیل از گلستان باید مد نظر داشته باشیم این است که  قیمت این محصولات برای صادرات با نرخ دلاری اعلام می‌شود که خریدار باید از طریق حساب ارزی خارج کشور واریز کند.

کایروس: صادرات رب گوجه فرنگی از گلستان

بعد از اینکه  سفارش  به صورت سیستمی ثبت شد، شرکت صادر کننده اقدام به  صدور پیش فاکتور کرده و بعد از دریافت مبلغی به عنوان پیش خرید،اقدام به بسته بندی محصول جهت صادرات می‌کند.

در مرحله بعد،شرکت صادر کننده، باید هزینه ارسال، بیمه  کرایه بار تا مقصد را مشخص کند.بعد از طی این مراحل ، محموله به گمرک می‌رود تا اظهارنامه مالیاتی  دریافت شود.

بیمه کالا، دریافت گواهی بازرسی،اخذ گواهی مبدا ،صدور فاکتور فروش و صدور کالا، به ترتیب مراحلی است که بعد از دریافت اظهارنامه مالیاتی باید انجام بگیرد.

مقصد صادرات لوله و پروفیل از گلستان

صادرات لوله و پروفیل از گلستان،از راه‌های ارتباط با دنیای خارج و کسب درآمد از طریق خرید و فروش با کشورهای خارجی برای ایران می‌باشد.این محصول یکی از محصولاتی است که صادرات آن در تامین منابع ارزی و توسعه ظرفیت تولید ضرورت دارد.

این کالای ایرانی به اکثر کشورهای آسیایی از جمله:ترکیه،عراق،افغانستان،چین ، ارمنستان ، آذربایجان ، تاجیکستان و … صادر می‌شود که  یکی از بهترین بازارهای صادرات لوله و پروفیل از گلستان ،کشور عراق است.

با توجه به توضیحات بالا می‌توان نتیجه گرفت که صادرات لوله و پروفیل از گلستان، یکی از منابع و روش‌های بسیار مهم و پردرآمد برای کشور در امر تجارت می‌باشد که اگر این امر با  اطلاعات و آگاهی و هوشیاری کامل انجام بگیرد می‌تواند درآمد خوبی برای اقتصاد کشور باشد، اما با وجود اینکه  راه مناسبی برای کسب درامد تجاری  می‌باشد ،به دلیل حجم زیاد و وزن بالای آنها، صدور این محصول به کشورهایی که فاصله زیادی با ایران دارند کار دشواری است، بنابراین برای اینکه بتوانیم درآمد خوبی از صادرات لوله و پروفیل به دست بیاریم، باید بتوانیم بازار خوبی برای فروش در کشورهای همسایه شناسایی کنیم.

1 نظر در “چگونگی صادرات لوله و پروفیل از گلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *