بازاریابی و فروش

9 روش بازاریابی موفق که هر کسب و کاری بدان نیاز دارد

روش بازاریابی موفق

بازاریابی کسب و کار امری پیچیده نیست، اما بدون روش بازاریابی صحیح نیز نمی توانید محصولات و خدمات خود را به دست مشتری برسانید، هر چند بهترین محصول و خدمت را تولید کرده باشید. از اینرو، در این مقاله سعی کردیم تا  9 روش بازاریابی که از آنها می توانید برای رونق کسب و کار خود استفاده کنید را معرفی کنیم. تمامی این روش ها بسیار ساده و در عین حال موثر هستند.

9 روش بازاریابی موفق

روش بازاریابی موفق 1:

 همیشه چیزی نو برای ارائه داشته باشید

 هر زمان که چیز جدیدی  به کسب و کار خود اضافه می کنید، در حال خلق فرصت های جدید برای افزایش فروش هستید. به عنوان مثال، می توانید محصول و یا خدمت جدیدی به لیست قدیمی خود اضافه کنید و اطلاعات آن را در وب سایت خود قرار دهید. این کار معمولاً باعث افزایش فروش به دو طریق زیر می شود:

  • نخست، باعث جلب نظر مشتریانی می‌شود که تاکنون به محصولات و خدمات شما علاقه مند نبودند.
  • باعث تکرار خرید از طرف مشتریان کنونی می شود که همواره به دنبال محصولات جدید از شما هستند.

 روش بازاریابی موفق 2:

 به یک منبع با ارزش تبدیل شوید

همواره به دنبال روش‌هایی باشید که بتواند شما را به عنوان یک منبع مفید و ارزشمند به مشتریان بالقوه و مشتریان کنونی معرفی کند. به آنها اطلاعات رایگان و یا مشاوره ارائه دهید. به آنها کمک کنید کارها را سریع تر، آسانتر و ارزان تر انجام دهند. با این کار هر زمان که برای کمک به سراغ شما می آیند فرصتی برای فروش با آنها پیدا می کنید.

به روش کایروس کسب درآمد کنید: همکاری در فروش چیست؟ حقایقی درباره درآمدزایی قطعی از آن

روش بازاریابی موفق3 :

خود را از رقبایتان مجزا سازید

 یک دلیل برای مشتریان پیدا کنید که محصولات و خدمات شما را به رقبا ترجیح دهند. به عنوان مثال، آیا شما در تحویل کالا سریعتر اقدام می کنید؟ آیا مراحل تحویل شما آسان تر است؟ آیا شما توجه ویژه و یا تضمین بهتری به مشتریان ارائه می‌دهید؟ همیشه به دنبال مزایایی باشید که بهتر از رقبایتان می‌توانید به مشتری ارائه دهید و این مزیت را در تمام تبلیغات خود اعلام کنید. همیشه به مشتریان بالقوه دلیلی بدهید که به جای رقبا به سراغ شما بیایند.

روش بازاریابی موفق

روش بازاریابی موفق

روش بازاریابی موفق4 :

 نتیجه نهایی را  برآورده کنید

 مشتریان شما واقعا محصولات و خدمات شما را نمی خواهند، بلکه آنها به دنبال مزایای حاصل از استفاده آنها هستند. به عنوان مثال، خریداران اتومبیل به دنبال خودرویی هستند که ایمنی و مصرف سوخت بهینه ای داشته باشد. بیماران دندانپزشکی خواستار یک عمل جراحی بهداشتی و زیبایی هستند که بتوانند بدون تحمل درد دندان های سالم تر و زیباتری داشته باشند.

همواره اطمینان یابید که صفحات وب سایت، نامه های فروش و دیگر پیام های تبلیغاتی بتواند نتیجه نهایی که مشتری به دنبال آن است را برآورده سازد.

روش بازاریابی موفق 5:

توجه خاص به مشتری مبذول دارید

 از مشتریان خود برای خرید تشکر کنید و در کنار آن یک پیشنهاد جدید به آنها ارسال کنید. اگر یک مشتری به عنوان مثال از شما خریدی انجام داده است، می توانید برای او پیام بفرستید و از او به خاطر خرید قبلی تشکر کنید و در کنار آن نیز پیشنهاد خرید بعدی خود را با ۲۰ درصد تخفیف عنوان کنید. برای این که بتوانید او را ترغیب به خرید کنید، برای پیشنهاد خود زمان تعیین کنید.

علاوه بر این،  برای او کارت تبریک تولد بفرستید و به همراه آن یک کوپن و پیشنهاد ویژه ارسال کنید. هیچ چیز بهتر از این نیست که مشتری را به چشم یک انسان و نه یک خریدار نگاه کنید.

روش بازاریابی موفق 6:

مشتریان را از طریق خبرنامه آگاه سازید

آیا می دانستید که هزینه یافتن مشتریان جدید شش برابر بیشتر از هزینه فروش به مشتریان قبلی است؟ یکی از روش های کم هزینه که می توانید مشتریان قدیمی خود را حفظ کنید این است که از خبرنامه استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از خبرنامه های چاپی و یا از طریق پست الکترونیکی استفاده کنید. همیشه می توانید پیشنهاد فروش ویژه ای در خبرنامه به مشتری اعلام کنید.

روش بازاریابی موفق 7:

در زمان مناسب قیمت تان را افزایش دهید

 همواره قیمتی که رقبا تعیین می‌کنند را زیر نظر داشته باشید. آیا آنها قیمت خود را افزایش داده اند؟ شاید بهتر باشد شما نیز این کار را انجام دهید. قیمت های بالاتر در اکثر موارد این موضوع را القا می‌کند که محصولی که شما ارائه می دهید بهتر است و ارزش پرداخت قیمت اضافی آن را دارد.

به روش کایروس یک فروشنده حرفه ای بشوید: 9 ویژگی یک فروشنده حرفه ای

روش بازاریابی موفق 8:

 گرایش ها و یا رویدادهای خبری را تبلیغ کنید

 در صورتی که تمایل دارید می توانید محصول و یا خدمت خود را به یک رویداد مانند المپیک و یا لیگ برتر فوتبال پیوند دهید و از طریقه ارتباط با گروه های شناخته شده اعتبار و شهرت به خود را افزایش دهید.

روش بازاریابی موفق 9:

 ضرب الاجل تعیین کنید

 همیشه به یاد داشته باشید که برای محصولات و خدمات خود محدوده زمانی تعیین کنید و برای آن تاریخ انقضا قرار دهید. پیشنهاد شما چه زمانی اتمام می یابد؟ همینطور مشتریانتان را از نداشتن محصولاتتان کمی بترسانید. می توانید در مورد محصولاتی که مربوط به امنیت و یا سلامتی فرد است چنین تبلیغ کنید که اگر مشتری همین الان محصول شما را نخرد چه چیزی را از دست خواهد داد. در این میان می توانید از تخفیف، هدایای رایگان و غیره نیز برای القای ترس از دست دادن به او استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ترس از دست دادن قدرتمندتر از انتظار به دست آوردن چیزی است.

روش بازاریابی موفق: تعیین ضرب العجل

روش بازاریابی موفق: تعیین ضرب العجل

یک فکر در مورد “9 روش بازاریابی موفق که هر کسب و کاری بدان نیاز دارد

  1. فرهاد گفت:

    سلام خیلی جالب وخوب بود امیدوارم ازاین مطالب هم دوباره ارسال کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *